| numesiprenume0 a întrebat:

As dori sa imi vopsesc masina(logan 2006), culoare verde mat. Intrebarile mele sunt: Cat costa? Este mai ieftin la service sau la tinichigiu?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vreo 2000-2500 lei la mine (particular).
In service, nimic nu e sub 4000 lei.

6 răspunsuri:
| sdws77 a răspuns:

Decat sa vopsesti verde mat (care ar fi destul de scump daca vrei o treaba facuta de profesionisti), ai iesi mai bine cu o infoliere. Nu doar ca e mai ieftin, dar in cazul in care te plictisesti de culoare, e usor sa o dai jos.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru sdws77):

Cate masini ai decolantat?
Daca tot zici ca e usor...

| sdws77 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

N-am decolantat niciuna, normal, dar sunt convins ca e mai usor decat sa dai jos vopseaua veche.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru sdws77):

Te invit sa incerci!
Pentru vopsea exista slefuitoare orbitale, cu care slefuiesti o masina intreaga pe zi. Pentru dat jos autocolantul, stai cu spaclul 2 zile, apoi cu diluant, sa speli lipiciul.

| sdws77 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa o fi.

| andraee20 a răspuns:

O vopsire buna, cu elemente date jos de pe masina si poate daca mai este nevoie de corectat ceva la caroserie depaseste 4000 lei (Depinde de zona si oras). Este mai ieftin la tinichigiu, dar nu cu mult