| Cosmin_Florentin_1993 a întrebat:

As vrea sa cumpar si eu un Opel Vectra B model 2001/2002 Benzina ce imi recomandati 1.6 16V sau 1.8 16V am inteles ca 1.6 16V consuma mult ulei cateva diferente!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.6 16V munceste cam mult cu acea caroserie. De acolo si consumul de ulei, dupa o vreme, dar nu e o regula.
1.8 e mult mai ok, Vectra e o masina destul de grea, are nevoie de putere.
S-ar putea insa sa ai consum mai mic cu 1.6 16V, stiu ca sunt foarte economice.