| darmar a întrebat:

Salut, as vrea sa modific un opel astra caravan g, 2005, motor 1.7CDTI ( 80 cp ), cati cai ii pot adauga MAXIM?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde. Cu un chip tuning doar ii mai poti adauga intre 18 si 24 CP depinde cine ti-l cipeaza, sau daca ai bani sa ii pui un chip la SKN fix 31, 3 dar este foarte scump la SKN + un filtru sport, o toba sport, injectoare raicing, bujii si fise de bujii raicing si asta toate iti mai dau cam 5 CP impreuna!

3 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Printr-un chip tunning obtii cu 30% mai multa putere la diesel, fara a fi nevoit apoi sa schimbi componente.

| RANGE a răspuns:

Poti sa ii pui maxim 105 cp

| smecheru_5594 a răspuns:

Nu sunt specialist si nici sofer suta la suta dar m-am tot invartit pe langa masini tunate si tunari asa ca daca un logan de 1.4 poate ajunge la 100cp cred ca si motorul tau poate sa treaca de 100 cp depinde de bani poti creste cred ca motoru pana pe la 120 cp parerea mea