| Adrian_Bunea_1995 a întrebat:

astazi cand asc muzica mai tare in masina dintr-o data se aude un gajait puternic si nu se mai auzea muzica in boxe cu toate ca, casetofonul inca functiona, il aprind din nou merge, dar la volum mai mare face acelasi lucru, casetofnul este Sony xplod putere 4x55w si are decat 2 sapt, ce credeti ca are. DAU FUNDA celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut boxele nu sint de puterea casetofonului, sint prea mici, si atunci cind il dai tare se opreste, intră in protectie casetofonul destept casetofon ai pe bune, că dacă nu ar intra in protectiie ti ar arde finalii. Uită te pe cartea tehnică a casetofonului si vezi ce boxe are nevoie citi omi si v-ati, posibil să fie prea mici pe wataj boxele, poate sint de 4 ohmi si 6 wati si el are nevoie de 4 sau 8 ohmi si 50 sau 60 wati. Pune exact ce îi trebuie dacă sint m ai mari nu e problemă mai mici să nu fie că ori arzi finalii dacă el nu se mai protejează, ori arzi difuzoarele, si pune i difuzor care are in el si bass si inalte, nu pune tweetere că nu sint asa bune.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune i boxe de 60 wati sau 100

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, si eu tie i ti multumesc, eram sigur că i au funda, mii de multumiri.

| Adrian_Bunea_1995 explică:

Iti multumesc foarte mult