| Thau_Cristy_1993 a întrebat:

Salut baieti! Am si eu un scuter in 2 timpi si cam face figuri.
L-am avut la un mecanic pana sapt trecuta si... ce credeti? L-am luat tot stricat de la el. Am reusit sa ajung acasa cu el fara probleme si dupa a inceput.
Cand l-am pornit dupa 20 de minute a mers 1 minut bine si dupa a inceput sa se ingatuie. Am crezut ca face de la benzina. Cand incerc sa-l turez se opreste si sub el mare balta de benzina. Carburatorul se umpluse si curgea pe la jiglerul ala de dedesubt sau nu stiu ce e ala.
Deci initial mecanicul mi-a zis ca ar fi de vina pompa de vacum (zicea ca ramasese blocata pe deschis) azi i-am luat si pompa de vacuum noua si tot la fel face. Daca vi s-a mai intamplat vreau sa-mi ziceti si mie ce i-ati facut. Eventual sa-mi dati si mie niste idei pentru ca nu stiu de ce ar putea sa faca asa.
Tin sa mentionez ca acum am pe scuter carburator nou cu reglajele bine facute. Fara probleme.
Daca il tin turat in blana nu am treaba cu el, doar cand il las la relantiu face asa.

Răspuns Câştigător
| Denila123 a răspuns:

Sall, trebuie sa cureți carboratoru, niți, mai închine cuiu ponto

| Thau_Cristy_1993 explică (pentru Denila123):

Ms mult asta am sa fac

| Denila123 a răspuns (pentru Thau_Cristy_1993):

Dami Facebook, ca te ajut, si sunt disponibil

| Thau_Cristy_1993 explică (pentru Denila123):

Cristy Crs sunt pe fbk. Am la profil o poza cu mine si cu prietena mea. poate te ajuta cu ceva