| monstercoup a întrebat:

Salut baieti, mi am luat de curand un ford focus mk2 2006 1. 6tdci 110cp. vreau sa va intreb ceva..tdci inseamna turbo diesel comun injector nu? cine are focus.am o prbl cu el nu mi se inchide capacul de la rezervor si am vazut ca are niste fire langa priza aia si cred ca de acolo ce credeti ala cum ar trebui sa se deschida? la cati km trebuie sa schimb curelele? ce ulei ar trebui? la cati km trebuie sa le schimb? spuneti mi si mie parerile voastre despre aceasta masina ce trebuie sa faccum.nu stiu asa multe va multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| vlad93fcv a răspuns:

Salut! Si eu detin un focus 2 2008, 1.6 TDCi 90 cp.Pot sa-ti raspund fara dubii doar la prima intrebare :TDCi intr-adevar inseamna Turbo Diesel Common Rail Injection.Cat despre celelalte intrebari ca pe viitor sa stii tot ce vrei despre masina ta iti recomand sa-ti faci un cont pe http://forum.clubford.ro/viewforum.php?f=54, sa completezi toate datele si sa deschizi un topic nou in care poti intreba tot ce ai intrebat si aici.Colegii ford-uisti te vor ajuta imediat.