| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut,cam cât o să mă ducă să schimb distribuția, ax cu came și tacheți la un Seat Toledo 3(preț pierde + manoperă) estimativ?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Ai mai pus aceasta intrebare, nu ai reusit inca sa strangi banii se pare > https://www.tpu.ro/......di-o-suma/

iti raspund ca si preturi piese:

set ax cu came : de la 1800 de lei pana la 2600 de lei, setul e mai complex decat doar axul cu came!

separat doar ax cu came : 700 de lei

kit lant distributie: 200 de lei

manopera nu am idee este in functie de service si de cate ore se factureaza, intrucat nu lucrez la service nu stiu cate ore intra in cazul tau, o ora manopera la un service multimarca (nu reprezentanta) are un cost intre 180-200 de lei / ora (mecanica)

Poti afla preturi la orice magazin de piese autom te duci doar cu seria sasiului pe care o ai in certificatul de inmatriculare si afli tot ce tine de preturi, marci ale produselor!

Eu zic sa fii sigur de ceea ce ai nevoie sa cumperi, adica sa te fi indrumat mecanicul ce trebuie, sau sa fi cerut parerea mai multor mecanici inainte, ca s-ar putea sa ai si alte probleme sau sa fie alta cauza la masina ta...zic asta pentru ca este stiut faptul ca mecanicii din Romania, unii dintre ei sunt doar ucenici, nu profesionisti!