| katalyn20 a întrebat:

Cam cat ar costa schimbarea de volan de pe dreapta pe stanga la un ford mondeo 2007?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu mai e permis să schimbi volanul după o parte pe cealalta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde in ce regim se face lucrarea.
Eu n-am mai facut asa ceva, dar m-as putea apuca.
Manopera as estima-o undeva sub 1000 de lei, dar ai de cumparat urmatoarele piese:
-panou ignifug (tabla dintre bord si motor)
-coaja bord
-caseta de directie
-faruri (daca nu le-ai schimbat deja)
Ar mai fi si mecanismul stergatoarelor, aici e complicat... Poti sa le lasi si asa, trebuie studiata putin problema.
La o masina de 3000e, nu prea renteaza modificarea.

| 23423423 a răspuns:

Rar-ul nu mai permite schimbarea volanului de pe dreapta pe stanga.