| VortexLuz a întrebat:

De exemplu, am un Vw Passat, Berlin, 1.9 TDI 105Cp, an 2007/2008 cu volan pe dreapta. Aș putea să-i schimb volanul pe stânga? Și daca da, cât m-ar costa toată treaba și unde să mă duc?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate. Te costa cam 1000euro daca vrei o treaba decenta. Un pret imens ca in final sa ai o masina carpita. Modificarea se face la un service autorizat RAR

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar piesele te costa peste 3000 de lei, iar manopera cam inca atat.
Cauta ateliere specializate in conversii volan LHD. Majoritatea au pagini pe Facebook.

| OldSoul a răspuns:

Undeva la 1.200-1.500€ toata lucrarea, cu piese, si manopera.
Cat despre unde sa mergi, asta tu trebuie sa te informezi despre cei ce fac astfel de modificari in zona ta.
Degeaba iti recomandam noi un loc in care sa mergi daca e in celalt colt al tarii.

| xerxes1 a răspuns:

Facuta de mantuiala te costa 1000Euro.Adica capota sa ramana cu deschidere din partea dreapta, oglinzile si farurile raman cel actuale, comenzile la oglinzi raman pe partea dreapta, fetele de usi aceleasi, clima mai sa zici ca nu ai etc, tevi de frana si sute de fire electrice innadite si carpite.

| Komarov a răspuns:

Informeaza-te in legatura cu piesele necesare operatiunii, la un service calificat, ori cauta pe OLX persoane specializate numai pe genul asta de masini gen grupul VAG (Volkswagen), pretul poate varia intre 300 si 500 euro, eu am un prieten care a venit cu un Freelander, si si-a schimbat de partea dreapta pe cea stanga si l-a ajuns 350 euro toata manopera cu tot cu piese, vezi ca dupa aceasta operatiune va trebui sa specifici la RAR faptul ca masina a avut schimbata pozitionarea volanului... sper ca te-am ajutat intr-o oarecare masura