| chity a întrebat:

Cam cat ma costa sa repar o cutie automata la un audi a6 quattro 3.0 tdi 2005? Sa o repar complet sau sa o schimb! Mulţumesc

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De unde stii tu ca e transmisia de vina? Aia se numeste transmisie nu cutie de viteze.Cutia de viteze este o componenta a transmisiei, nu stiu de ce voi in RO le numiti cutii de viteze, cand ele de fapt sunt transmisii laughing in sf ziceti cum vreti.
Deci de unde stii tu ca transmisia aia e rea? Ti s-a spus sau doar c rezi tu? Sa o schimbi cu una noua sau de unde alta? Astea se gasesc destul de greu pe acolo, cel putin asa cred, iar noua este f scumpa. Poate ca doar ti s-a stricat ambreajul, aia se poate repara fara probleme si nu te ciosta asa mult.De transmisi automate sa se strice si la masini genul ala nu prea am auzit, bine nu zic ca nu se pot strica, dar cam rar sa vezi asa ceva o transmsie automata stricata.Ambreaju da se mai duce, dar transmisia eu cel putin nu am auzit, ma refer la cunoscuti, la prieteni, etc.Asa ca sunt destule service care repara sunt, dar aia poate f bine sa repare mai mult ambreaje decat cei in spate.

| DDUCKX a răspuns:

Schimba cutia cu totul! Mai ales la audi si bmw apar probleme des cu piesele invechite

| chity explică (pentru DDUCKX):

Cam cat m.ar costa sa o schimb cu totul, ai vreo idee?
Chestia e ca masina e din Anglia, cu volan pe dreapta si as putea sa o iau cu 1mie de lire dar nu m.as hazarda sa o iau daca ma ajunge mai mult de 5 6 sute sa ii schimb cutia