| Mihai1947 a întrebat:

Salut! Pareri cutie de viteze S-tronic de pe un Audi din 2008?
Sunt curios cam cat de scumpa este de intretinut, cat costa uleiul de cutie ca sa il schimb si in caz ca va ceda, cat ma costa sa o repar/inlocuiesc?

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Este vorba despre clasica cutie DSG.
6 litri de ulei si un filtru la 60.000 km isi permite oricine.

| Bianca1203 a răspuns:

De regulă piesele la mașinile noi costă cât jumătate din mașină...de regulă toba ori arcul sau altele,motorul sau tot ansamblul.
Sunt mașini care dacă mergi la dezmembrări iei piese și de la alte mărci, cum ar fi Ford, VW, Opel...și pe bani putini, maxim 100 €.
Repet, de exemplu, ai un Audi A6, Audi Q7, sau Passat CC ori BMW X5 sau Mercedes scump de 14 000€ atunci piesele te-ar costa în jur de 8000 € sau 7000 €.

| Mihai1947 explică (pentru Bianca1203):

Este vorba de o masina din 2009.