| Psksjns a întrebat:

Salut, cam ce buget ar trebui sa am pentru un bmw e90 LCI 318d/320d(să aibă pana in 270km pe cât posibil) sau 318i/320i (pana in 180k km) si sa fie intr-o stare buna de funcționare, nu ma interesează sa fie full, da sa aibă navigație și senzori de parcare cel puțin.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Dau un caz concret, eu am al meu 320D 2010 de cam 3 luni. ( are senzori si navigatie)
L-am luat cu 5700 euro si are aproximativ 300. 000km. Pana am rezolvat cu RAR, asigurare, si diferite piese schimbate dar doar mentenata am ajuns la 7000 euro.Masina nu are probleme de 5000km de cand o folosesc. Eu as zice sa ai cam 6000-7000 euro pentru unul cum iti doresti tu, si inca 1000-2000 euro pentru eventualele reparatii.
In concluzie iti trebuie 7000 euro intr-un caz fericit sa zic asa si 9000 euro daca ai de inlocuit componente mai scumpe sau vrei sa ii faci distributia pe lant preventiv.
Evident sa ai grija la samsari ce aduc masini lovite sau cu km dati inapoi.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O medie intre trei mii și ceva și dublu pornirii, uită-te și tu

https://www.olx.ro/......w-e90-lci/

| Alpha00 a răspuns:

Ar trebui să aloci un buget de aproximativ 6.000-12.000 euro, în funcție de anul de fabricație, opțiunile incluse și starea generală a mașinii.

| Mishu23 a răspuns:

Km rulati -2900-3200 euro

Km reali -3500 euro