| AndyPeScurt a întrebat:

Care e diferenta dintre BMW 318D si BMW 320D?

Răspuns Câştigător
| Nick9401 a răspuns:

Nu e adevarat ce s-a scris jos 318 d tot e un motor cu cilindrata 2.0 doar ca are mai putini cai fata de un 320 d. intra aici si te vei convinge la ceea ce spun
318 dhttp://www.automoto.it/......index.html
320 dhttp://www.automoto.it/......index.html
vei observa ca au aceiasi cilindrata doar ca caii la motor sunt diferiti
o seara buna!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta e la motor. 320D e un pic mai puternica.

| OldSoul a răspuns:

Bmw 318d are 116 cai, celalalt 320d are 136 de cai.

| GoGu7 a răspuns:

BMW 318D are motor de 1.800 cm cubi iar BMW 320D are motor de 2.000 cm cubi. Sa tii minte ca la BMW prima cifra indica seria iar ultimele doua indica capacitatea motoruluiwinking!

| Marius_Puiu_1989 a răspuns (pentru GoGu7):

Ești baftă la mașini

| GoGu7 a răspuns (pentru Marius_Puiu_1989):

Sa ma iei de maneta de viteze!

| Crixy a răspuns:

Vreo 40 CP, in rest aceeasi super-evaluata rabla.

| angelpodar a răspuns:

AndyPeScurt, te salut! Prima cifra reprezintă seria BMW-ului, iar urmatoarele două volumul motorului. "D"-ul de l sfârşit arata ca motorul este unul Diesel (pe motorină). Deci, diferenţa este la capacitate: 320D are motor de 2.0, iar 318 are motor de 1.8. Sper ca te-a ajutat.