| nicusor222 a întrebat:

Când pornesc motorul și aștept sa se stingă toți martorii, se sting toți și rămân martorii de la presiune ulei și baterie.
Este normal ca cel de presiune ulei sa rămână aprins pana pornesc motorul?
După ce îl pornesc se sting toți.
Dacă as avea probele la presiunea de ulei, se aprinde martorul cu motorul pornit.
Eu așa cred.

Răspuns Câştigător
| Uvox a răspuns:

E ok. Stau aprinsi pentru ca nu ai presiune si tensiune cand nu functioneaza motorul. Daca se sting si nu se aprind in funcționare, e ok.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tot ce conteaza si sa retii este cand pornesti, atunci nu trebuie sa ai lumini rosii, galbene la bord.Cand pui doara contactu da, stau aprinse unele lumini.Cand cumperi o masian de la cineva este bine sa verifici doara punand contactu, ar trebuie ca multe lumini sa se aprinda, inclusiv check engine ala, multi scot becu, daca e bec laughing tu doara pui contactu, daca check nu e aprins uita de masina aia este masluita laughing

| Frank51 a răspuns:

Nu e normal. Insa daca nu iti ramane aprins dupa ce pornesti masina stai linistit.