| VasyAurel a întrebat:

Am un Opel Astra J, 1.7 CDTI din 2011, achiziționată recent. Ce am observat abia după ce am luat-o e faptul că martorul de check engine sta aprins când îi pun contactul, deși după câteva secunde toate celelalte se sting. Însă dispare și ăsta când pornesc motorul. Am vreun motiv de îngrijorare?

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Nu. Asa e la astea noi. Si mie imi daduse panica prima data laughing

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa e normal. Probleme ai dacă sta aprins când merge motorul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Doar cand se aprinde in timp ce merge motorul, ai o problema.
Cand pui contactul, e normal sa se aprinda, la fel ca si becul de ulei, si cel de la baterie.