| Anonim420420 a întrebat:

Care masina este mai fiabila? Preturi mai mici de intretinere? Cat are fiecare consum?
Kia Ceed 2008 1.6 crdi
Subaru Impreza 2.0 d
Dau funda

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Nu-ti recomand Subaru diesel, motoarele alea au probleme de proiectare si li se rupe arborele cotit, practic motorul e numai bun de aruncat dupa o situatie de genu', daca vrei ceva bun iti iei un subaru cu ej20 2.0 benzina aspirat si ii pui GPL, mergi mai ieftin decat cu dieselul si ai si fiabilitate, nu ai turbina care sa pice, injectoare, dpf, etc.

| 4ndr33y a răspuns:

Dieselul second hand e naspa indiferent de marca. Nu recomand mai ales daca faci KM putini, 5-7000 pe an.