| Dragos1600 a întrebat:

Salut,
cat consuma un Audi a6 motor 2.5 sau 3.0 tdi din 2005?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult, probabil combinat undeva pe la 15%

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru suntserios):

Esti pe din afara total

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Consuma mult alea, si nici macar nu fug.
M-am dat cu ceva 2.5-uri, cand le bagi pedala pe gat pare ca trag, dar de fapt e doar zgomot. Zgomod de la un motor diesel greoi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cat sa te determine in cel mai scurt timp s-o vinzi.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,la motor de 2, 5 consuma 13-14 in ras in modul economic.iar afara 7-7, 2 economic.
La motor de 3.0i consumul urban este de 13, 8-14 in oras(eco)..afara ia 7-7, 2(eco).e belea cu consumul in oras, dar la cum arata si merita sa se faca vazut.

| Dragos1600 explică (pentru AliLina2):

Mersi,dar la benzina?

| AliLina2 a răspuns (pentru Dragos1600):

Am uitat sa specific..pe benzina m-am axat pentru rezultatele obtinute mai sus.

| ȘefuLaValută a răspuns:

PRECIZEAZA ce model, C5 sau C6, adica ala pana in 2004 sau ala din 2004 incolo.2.5 Tdi a fost un motor zgomotos si nici prea performant.Nu recomand.Consuma 12-13 in Bucuresti mers normal pentru masina rodata si 10-11 intr-un oras mai mic asta cu cutie de viteze automata.

| suntserios a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Mai baiatule, tu nu stii pe ce lume esti. Eu zic ca ia undeva la 15, tu ma contrazici "ca sunt total pe din afara" si zici 13.

Cum de 2. 5tdi asta consuma dupa tine 13, iar la cealalata intrebare 1.5 ala consuma 22?

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru suntserios):

Tu dupa ce ca nu stii mai ai si memorie proasta.Ai zis ca ar consuma 15 combinat iar eu am spus 13 URBAN ceea ce e o diferenta mare.1.5 ala e de fapt 1.8(ti-am zis ca nu stii) si am relatat ca ar consuma 22 pe distante scurte, cu talpa grea, cu radioul si clima pornite sau in aglomeratie infernala fara talpa tot pe distante scurte.In conditii normale ia vreo 12-13 in Bucuresti si vreo 10 intr-un oras decent. Diferenta este data de faptul ca ala e un motor gandit pentru fuga si multi care au TT sau chiar A4 cu acest motor pe circuit.Du-te cu 2.5 Tdi si vei vedea ca nu face fata, ca sa nu mai zic ca ii grabesti moartea.Fii serios in alta categorie