| Iosuat a întrebat:

Salut, cât costa sa schimbi volanul de pe stânga pe dreapta la un golf 4-5, sau preturile in general la toate mașinile sunt la fel?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Depinde de masina. Unele sunt foarte greu de modificat iar altele mai usor.
Foarte multe ornamente de interior nu se potrivesc deoarece sunt indoite in oglinda,
Foarte multa manopera si piese de cel putin 700 Euro SH.
Soferul bate campii,trebuie inlocuita caseta de directie,ansamblu timonerie stergatoare,pompa de frana si unitatea Abs trebuie mutate pe stanga, tevile de frana lungite sau inlocuite, oglinzile si farurile sunt diferite stanga si dreapta, comenzile pentru deschiderea geamurilor sunt pe dreapta, deschiderea capotei este pe dreapta, toate firele din bord se modifica ca sa ajunga in stanga, panoul cu sigurante este pe dreapta, pana si ventilatorul de la AC se invarte invers.Trebuie mutata toata climatizarea de pe dreapta pe stanga, bord inlocuit etc.
Facute romaneste te costa cam 1500E.
Facuta bine, minim 3000.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Englezu iti ia 500€ pentru asa ceva nu 1000€ cat costa in Romania. Nu merita pe langa aia 500€ mai adaugi 3000£ si ai un coupe de rupi prastia in 2

suntserios
| suntserios a răspuns:

In jur de 1000 euro, poate si mai mult... si in final ramai cu o masina carpita.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai mult decat merita cazanele alea, indiferent daca-s cu volanul la perete, ori la sofer.