| BadBoys007 a întrebat:

Cat m-ar costa sa-mi pun faruri led, stopuri led, jante sport si o toba sport la un Audi A4 B6 din 2004? As vrea si niste recomandari daca se poate. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le cauti tu pe net si vezi preturile. Tu stii ce-ti place. Pe piata gasesti de la porcarii China care nici nu vin la linie cu caroseria pana la perechi de stopuri spre 1000e.
Eu recomand stopuri LCD fumurii, dar cu amplasarea led-urilor cat mai eleganta, nu porcarii.
Toba sport are mai multe intelesuri. Daca vrei doar o finala te costa toba (de la 200 de lei in sus) + manopera pentru montaj, care de multe ori include si sudura si poate sari de 200 de lei.
Jantele ti le cauti tu. Poti sa iei ceva tot de Audi, dar de dimensiuni mai mari, la mana a 2-a, si iesi mult mai ieftin decat daca iti cumperi ceva de prost gust, nou.
La faruri eu personal n-as umbla. Farurile cu acele lumini de zi, facute pentru modelele mai vechi, mie mi se par urate. La modelele noi de Audi acele dungi cu led-uri se potrivesc cu liniile masinii, pe cand la modelele vechi vin ca nuca in perete.

| BadBoys007 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am gasit faruri dayline led, pret 225e. Ce parere ai despre aceste faruri? Is destul de "smechere". Stopuri led fumuri 200e. Toba sport, evacuare finala din otel inoxidabil, pret 400e si JANTE SPORT- OZ CORTINA GRAPHITE, pret 520e, acum nu stiu daca jantele s-ar potrivi la Audi A4 B6, dar astea is pe gustul meu... big grin

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Pune linkuri sa ne dam seama daca se potrivesc sau nu

| BadBoys007 explică (pentru ȘefuLaValută):

Http:// www.tuningmall.ro /imagini/produse/jante-sport-oz-cortina-graphite-jante-aliaj-jante-sport-jante-oz-1.png

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Pune kinu cum trebuie

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Arata foarte bine in special pe o masina gri/alba. Pune linkuri sau poze si cu farurile, evacuarile si stopurile care le-ai ales ca daca ai jante calumea si restul slab.Gasesti pe audizine ori speedhunters.com multe A4 B6 tunate exceptional.Cauta si jante AEZ sunt foarte reusite. Daca mai ai nevoie de pareri ori informatii intreaba.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Nu-s rele stopurile, primul link nu merge.Insa jantele si triplele chiar se potrivesc

| BadBoys007 explică (pentru ȘefuLaValută):

Si farurile arata destul de bine http://images9.okr.ro/......00_700.jpg

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Arata bine insa ai grija sa fie calitate sa nu iti dea facaturi sau chinezarii pe okazii ca se ard imediat.Insa eu as schimba mai de graba spoilerul si mai am o idee pentru spate dar depinde de culoare.A ta cum e?

| BadBoys007 explică (pentru ȘefuLaValută):

De culoare neagra, lasa-mi niste link-uri cu spoilerul din spate

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Pentru fata : http://www.fk-shop.de/out/pictures/master/product/1/RDFS099_p1.jpg
http://www.capav.com/Audi/Pics/DSC_1700_512.jpg
Si grila superioara vopsita negru lucios
Praguri
http://www.pieseauto.ro/......2-95-1.jpg
Spate http://i50.photobucket.com/albums/f332/britinusa_74/Audi/9-compare.jpg
Dar cu partea neagra de pe bara argintie(cromata) pe negru arata SUPER. Daca iese o treaba, poti pune pe clubaudi o prezentare

| BadBoys007 explică (pentru ȘefuLaValută):

Si cat m-ar costa?

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru BadBoys007):

Cauta omule.Ai atatea site-uri SH sau noi, parcuri de dezmembrari, service-uri auto sa intrebi de manopera.Chiar sa fac eu toata treaba? E masina mea? Daca nu gasesti iti dau eu niste preturi.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, fiecare atelier care le pune are un pret variat. Informeazate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te chinui decat daca vrei sa ramana fara certificat ca nu ti le omologheaza nimeni

| qwen a răspuns:

50 lei faruri led

| ombladon a răspuns (pentru qwen):

Poate ca sa le probezi costa atat, farurile cu LED costa peste 200E, sunt faruri LED, nu este vorba de 3 leduri puse sub becurile halogen/xenon...

| suntserios a răspuns (pentru qwen):

Cred ca tu confunzi led urile de la telecomanda cu farurile