| Bsnzj827 a întrebat:

Salut! Cât se face ca electrician auto pe luna in România cu atelier propriu?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am raspuns dincolo, sper ca am raspuns si bine;)
daca nu, astept injuriile maine
https://www.tpu.ro/......e-propriu/

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de tine, cati clienti esti capabils a rezolvi pe luna. Cu cat mai multi, cu atat mai mare este venitul.

| KovacsB a răspuns:

Cunosc bine doua persoane, unul a lucrat in Italia vreo 15 ani ca electrician auto, repara cam orice defect orice marca fara sa piarda timp, program lejer pleaca acasa cu 1000 lei pe zi intr-o zi normala.
Altul mult mai tanar dar este geniu,repara si tuneaza orice,face decodari,chei,repara ECU le deface ca pe cutiile de conserve, cred ca castiga dublu.
Dar baietii si-au castigat deja o reputatie, si un portofoliu de clienti.
Si rezolva chestii pe care alte service-uri nu reusesc.
Daca iti vine un defect ciudat si stai pe el toata ziua si nu-i dai de cap, mai aduci bani de acasa.
In momentul in care deschizi portile trebuie sa fii sigur pe meserie, si te asigur ca nu este suficient ca sa ai succes.

| Bsnzj827 explică (pentru KovacsB):

Se pot face cursuri in România? Ceva serios