| Vali215 a întrebat:

Salut! Câti bani merita un opel astra h hatchback cu motor 1.7 cdti, în stare buna?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de anul de fabricație, kilometraj, dotări, istoricul disponibil și starea tehnică.
Eu aș căuta în jur de 2000 +/-
Dar una impecabilă, cu climă automată, interior din piele, trapă, xenon, jante frumoase de vară și separat de iarnă, la un kilometraj sub 200. 000km și istoric complet demonstrabil, poate merita și 3000-3500.
Una oarecare poate fi cumpărată în stare bună și la 1800e, cu aer condiționat funcțional, și fără probleme tehnice.

| CosminGK a răspuns:

Nu ai cum sa intrbi chestia asta aici. Fiecare masina are pretul ei, nu o poti vinde nici la un pret mic, dar nici la un pret mare. Tine cont de dotarile masinii, kilometri, daca masina are ceva schimbat, accidente daca a avur sau nu. Intra pe olx sau autovit, si cauta modelul masinii tale si vezi in ce banii se invarte una ca a ta.

| Dvi2002 a răspuns:

Bai frate i-ati o masina nu mai pune intrebari fara rost