| tudorviorel a întrebat:

Opel astra motor 13 cdti pareri de la posesori se merita

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Orice masina nemteasca se merita.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Normal ca se merita! Funda?

| HoneyPot a răspuns:

Aceeasi motorizare am testat-o pe Opel Corsa. Cunsum redus pe Corsa, vreo 5-6 litri la drum intins, dar si cu mici probleme de demaraj daca folosesti aerul conditionat/AC (ii scade puterea). Daca e Astra cum zici tu s-ar putea sa ai consum mai mare decat pe Corsa si sa se observe mai tare functionarea AC-ului la demaraje, depasiri, etc.
Merita? Nu stiu, depinde de pret si dotari.

| Sisanu a răspuns:

Consum mic, cele mai ieftine piese dar nu e masina trainica Opel