| cedrea923 a întrebat:

Ce masina (marca si model) imi recomandati in conditiile in care sunt incepator, n-am mai condus niciodata. As vrea sa fie o masina mica si care consuma putin.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un matiz 1.4 benzina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un logan 1.5 diesel.

PS. transmite i lui Sofer ca e atat de praf omul. Se da mare conducator auto pe aici pe site dar habar nu are ca matizul nu a avut niciodata motor de 1.4. Si cand e corectat sare repede cu ignore ul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu, nu ma bag. Dar a specificat omul ca pe benzina ca sa nu se confunde cu alt model. Eu as recomanda Matiz 1, 8 tdi GT cu roti de 215/70 R 17, e un model care a fost pentru export in Papua Noua Guinee. La cum e pusa intrebarea tu ce ai recomanda?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da' cati bani vrei sa dai tu pe ea?
Nu de alta, dar eu cumpar masini de 1000 lei, bag 2000 lei in piese, si 2-3 saptamani am ce injura in atelier.
Oamenii seriosi nu cumpara cotete ca mine.
Daca ai 1500-2000e, cauti un Polo/Lupo cu motorul 1.0 MPI.
Daca ai sub 1000e, cauti o Corsa B 1.0 sau 1.2;
Poti sa te orientezi spre Clio 1.2 16V, sunt masini foarte misto, cu motoare rezistente si eficiente.
Si Peugeot 206, 207 sunt masini bune.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asta e gen de intrebare - Trebuie sa fac un drum la Cairo cu feribotul, cat dureaza zborul?

| Celcareajuta a răspuns:

Hummer H2, si ca sa raspund si serios: Polo.