| Începătorul988 a întrebat:

Ce pareri aveti despre Opel Vectrq c 1. 9CDTI 150cai, cel cu farurile patratoase, primul model de Vectra C. Este fiabil motorul?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa nu aiba martori aprinsi, in primul rand.
Apoi, chestiile normale la cumpararea unei masini: asculti motorul, controlezi lufturile caroseriei si urme de reparatii, te uiti la interior la uzura pedalelor, volanului, scaunelor si a tapiteriei de pe usi, ca sa iti dai seama daca are mai multi kilometri decat cei din bord.
Urcata pe elevator, studiata structura caroseriei si verificate piesele consumabile.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul este foarte reusit, piesele de Vectra C sunt foarte ieftine (pentru o lumuzina).
Nu am avut ocazia sa merg prea mult cu asa ceva, cunosc motorul foarte bine (e prezent si pe Zafira B, Astra H, Alfa Romeo, Fiat). E foarte bun. Probleme normale la filtrul de particule (daca exista), si pompa de inalta presiune. Se repara ieftin fata de altele.
E pe lista mea cu potentiale viitoare masini day dreaming

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi. La ce ar trebui sa fiu atent la un Vectra C?

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Sa nu aiba martori aprinsi, in primul rand.
Apoi, chestiile normale la cumpararea unei masini: asculti motorul, controlezi lufturile caroseriei si urme de reparatii, te uiti la interior la uzura pedalelor, volanului, scaunelor si a tapiteriei de pe usi, ca sa iti dai seama daca are mai multi kilometri decat cei din bord.
Urcata pe elevator, studiata structura caroseriei si verificate piesele consumabile.

Răspuns utilizator avertizat