| Toni1p000 a întrebat:

Salut. Ce trebuie sa ii spun la doamna de la posta când merg sa plătesc taxa de 89 de lei pentru eliberarea permisului?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Buletinul, trebuie sa-l ai la tine si banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Buna ziua
Vreau sa plătesc taxa pentru permis, mulțumesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

I spui sarut mîna, si motivul pentru care esti acolo, pentru a platii taxa de eliberare a permisului, si ea i ti va spune daca la ea platesti sau la colega ei, mare lucru nu ai de facut sau de spus, sa ai bani ficși la tine si rabdare sa stai la cozi ca la posta sunt cozi mari ca vin oameni pentru a trimite colete, bătrînii pentru a lua pensiile si ai de stat la cozi.

| Toni1p000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Și ce acte trebuie sa am la mine?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Toni1p000):

Buletinul original atit, nu merge cu copie de buletin sau pasaport, buletinul asta ti se cere la posta

| vlllaaddd a răspuns:

Buna ziua, am venit sa plătesc taxa de 89 de lei pentru permis.

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Prima dată îi spui "Bună ziua". Apoi, îi spui pentru ce ai venit.
Rămâi la stadiul de pieton. Vrem să trăim.