| leonard1231 a întrebat:

Salut! Ce ulei intra in Ford focus MK1 an 2000 1.8 TDDI si cat mai exact? Si pentru cutie la fel. Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Mergi la magazin de piese auto spui seria de sasiu si o sa iti spun acolo se indici si ce ulei se recomanda.
Noi nu putem sti pentru fiecare model auto in parte.
Uleiul de motor intuiesc ca este un 5W40 de la orice producator, recomand motul sau ravenol ca-s mai de calitate.
La cutie trebuie cautat in softuri specializate cum au cei de la magazinele de care ti-am spus mai sus.

1 răspuns:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

1litru ulei de floarea soarelui laughing