| Cromasston a întrebat:

Cine imi poate spune cum se pune parola la wirelles, pentru a nu se mai putea conecta oricine? Am un modem huawei HG520s de la romtelecombig grin...As dori sa imi spuneti ce trebuie sa fac pas cu pas, deoarece nu prea ma pricep la setarile router-ului. Dau funda! (Scuzati categoria, dar sper ca aici voi primi mai multe raspunsuri deoarece imi trebuie urgent sa pun parola, pentru ca de cateva zile se conecteaza cineva si mi se misca netul foarte greu)

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Intri in browser si scrii http://192.168.1.254/ de obicei pe adresa asta sunt setarile routerului, daca nu gasesti IP pe care te conectezi la setarile lui in cartea lui sau la unele modele este scris pe spate. Si ai acolo security si ai pasword sau daca nu ai WNAL si dupa aia security, sau Wireless si dupa aia security sau direct pasword sau protection code, depinde de la router la router, dar daca arunci o privire pe acolo gasesti!