| alez95 a întrebat:

Salut, cum pot înmatricula o mașina adusă din Belgia pe roti dar proprietarul de la care am cumparat-o și-a luat plăcile înapoi, la poliție mi s-a spus ca îmi trebuie plăcile originale. Cum pot sa fac?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca nu ai stiu asta de la inceput. Oricum, omul cand a vandut masina, a vandut-o cu numerele alea, deci, nu le poate folosii si nici pastra, fiind ilegal.
Trebuie sa incerci se le iei inapoi, ori mergi si declari ca ti-au fost furate si-l banuiesti pe fostul propietar.
dar, mai intai incearca sa mai vorbesti odata cu fostul propietar, pentru ca el nu le poate folosii decat in scopuri criminale, fiind ilegal sa si le insuseasca.
Baiul mare este ca tu nu poti folosii masina fara numere!