| anonim_4396 a întrebat:

Buna,Am cumparat o masina de la un dealer de masini din alt judet,masina a fost adusa din Austria,asa ca proprietarul a scos numere rosi ca sa pot sa vin acasa cu masina,deci primul rand de numere a fost scos pe el,acum cica ca sa pot inmatricula masina am nevoie de certificat fiscal
dar eu nu am asa ceva, mi s-a facut doar factura si chitanta, ce ar trebui sa fac, i-am cerut certificat dar nu mai raspunde la telefon

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina a fost cumparata de la o firma n-ai nevoie de certificatul de atestare fiscala pe persoana fizica, respectiv de la proprietarul firmei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai luat o teapa clasica romaneasca... fara fiscalul lui nu prea ai ce face cu masina

| nigearares a răspuns:

Am teil l si teil ll factura si chitanta copie certificat de inregistrare firma, contract original dintre el si vanzator.