| LikeNike a întrebat:

Salut, cum pot vedea consumul pe calculatorul de bord de pe audi a4 2007, pe maneta de stergatoare nu am buton.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu poti.
Masina ta nu are computer de bord, are doar "range" activ, asta inseamna ca-ti afiseaza permanent doar cat mai poti merge cu combustibilul actual si alte avertismente.

Daca doresti computer de bord vei fi nevoit sa schimbi maneta, cel mai probabil si calculatorul de coloana, si mai apoi facuta adaptarea necesara cu diagnoza.

| LikeNike explică (pentru OldSoul):

Si la ce cost ar duce?

| OldSoul a răspuns (pentru LikeNike):

Undeva la 100 de lei daca ai nevoie doar de maneta (50 de lei maneta+50 de lei adaptarea) iar daca trebuie si calculatorul de coloana inca 100 de lei.
Desigur la acest pret se mai adauga manopera undeva la 75 de lei deoarece trebuie dat jos volanul pentru a putea monta noua maneta.

| LikeNike explică (pentru OldSoul):

Ce e ala calculator de coloana?

| OldSoul a răspuns (pentru LikeNike):

Este aceea piesa in care se conecteaza manetele si spirala.
Arata asa.
https://www.pieseauto.pro/......53549f.jpg