| Andrei12390871 a întrebat:

Salut,

Daca am categoria B+E si vreau sa dau cat C, se pune E-ul de la B sau trebuie dat C+E?

Răspuns Câştigător
| AlphaRo03 a răspuns:

Nu se pune, trebuie sa l faci iar!

2 răspunsuri:
| CristianAndrei2016 a răspuns:

Trebuie sa dai C+E laughing Se pune E-el la B daca nu il ai, dupa ce dai C+E. happy

| FakeJoker a răspuns:

E-ul acela, de la BE, inseamna ca poti conduce o remorca dedicata unui autotursim, cel mai mare gabarit ca idee fiind in jurul rulotelor mobile. In schimb, pentru un cap tractor (C), a.k.a TIR, categoria E inseamna atasata o remorca de tonaj pe plaja 3-12 tone, care poate cara o cantitate si mai mare. Acum tu poti sa faci diferenta si sa-ti dai seama daca trebuie si CE laughing