| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, in curand voi da examen(la teorie pentru categoria B) asa. acum dau Funda celui care imi pune cea mai grea intrebare la care trebuie sa raspund.(vreau sa vad cat de bine sunt pregatit, ar fi inutila intrebarea daca as trisa)

Răspuns Câştigător
| availablehandyman a răspuns:

Cum veti proceda corect daca, aflandu-va in interiorul unei intersectii cu circulatie in sens giratoriu, observati ca pe un drum lateral circula o coloana cu regim de circulatie prioritara?
A)va continuati drumul, deoarece aveti prioritate de trecere in sensul giratoriu;
B)opriti si acordati prioritate coloanei cu regim prioritar;
C)virati la dreapta si parasiti intersectia

| aladeieri a răspuns (pentru availablehandyman):

Raspuns corect B, multumesc pentru intrebare

14 răspunsuri:
| pisicutzamik a răspuns:

Sa stii ca la sala intrebarile sunt cele mai usoare, doar ca cei care pica ori au emotii mari, ori nu pun mana sa invete, iti urez bafta!

| aladeieri a răspuns (pentru pisicutzamik):

Viteza se va reduce obligatoriu:

a) la trecerile pentru pietoni

b) la semnalul poliţistului de frontieră

c) la întâlnirea indicatorului „Cedează trecerea"

am intalnit-o de 2 ori pe drpciv.ro, prima data am pus toate 3 raspunsuri era gresit. a 2 oara am pus a) si c) gresit. intrebarea asta e chiar grea

| pisicutzamik a răspuns (pentru aladeieri):

Raspunsul la aceasta intrebare este b si c ia incearca sa vezi ca b si c este corect!

| aladeieri a răspuns (pentru pisicutzamik):

Pietonii pot fi storciti fara grija laughing doamne

| pisicutzamik a răspuns (pentru aladeieri):

Daca intelegeai ce ai citit iti dadeai seama ca la trecerea de pietoni opresti nu reduci viteza,

| aladeieri a răspuns (pentru pisicutzamik):

Formularea intrebarii este aiurea, Esti de acord cu mine?

| pisicutzamik a răspuns (pentru aladeieri):

Da,ca sa te incurce, este intrebare de baraj dar corect este b si chee hee

| aladeieri a răspuns (pentru pisicutzamik):

Ok mersi

| availablehandyman a răspuns:

DA e corect!winking dar cand intri in sala o sa ai emoti, te sfatuiesc sa iei o guma de mestecat! te ajuta sa te concentrezi! vorbesc serios

| aladeieri a răspuns (pentru availablehandyman):

Ma gandeam la ceva pastile sa iau laughing) dar poate ai dreptate mersi

| atoatestiitoarea a răspuns:

Spune o propozitie numai din vocale!
Spune o propozitie in care predicatul sa fie subiect.
-Problema de aritmetica de calsa a doua:
O bâta de besbol cu o minge de besbol costa împreuna un dolar si zece centi. Stiind ca bâta costa cu un dolar mai mult decât mingea, cât costa mingea?

10 centime = raspuns incorect
Aceste intrebari sunt de clasa a doua, dar daca razspunzi poate ca reusesti si mai grele

| cflorin11 a răspuns:

Iti place sa bei? trebuie sa iti raspunzi tie la intrebare.

| aladeieri a răspuns (pentru cflorin11):

De ce esti ironic?