| zaza200 a întrebat:

Daca, cumpar o masina inscrisa, de exemplu in Cluj sau Timisoara, eu fiind din Suceava, trebuie sa ii mai fac RAR-ul si toate astea si la Suceava ca sa o pot inscrie pe numele meu!? Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ITP este inca valabila nu mai trebuie sa mergi la RAR. Daca ITP este expirata trebuie sa mergi la RAR.

suntserios
| suntserios a răspuns:

RAR se face doar pentru masini aduse din afara, transcrierea unei masini deja inmatriculate in Ro nu mai necesita rar