| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Daca vreau sa imi cumpar o motocicleta din alt judent, trebuie sa merg sa trec motocicleta pe numele meu in acel judet? Daca ii spun vanzatorului sa o scoata de la primaria lui mai trebuie sa merg undeva sau doar o aduc in judetul meu si o inmatriculez aici?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Motocicleta se inmatriculeaza in judetul tau de domiciliu sau de resedinta (flotant), nu se poate inmatricula pe tine in judetul vanzatorului, daca tu nu ai domiciliul sau resedinta acolo.