| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile a inceput sa scartaie suspensia de pe spate la bicicleta. Chiar nu stiu ce sa-i fac... cu ce sa o ung?
E deja stresant in fiecare groapa, cat de mica, suspensia scartaie straight face

Astept ceva raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Era o chestie faina numita
WD-40... o solutie extraordinara, parca ar fi ulei, dar e spray, nu pateaza nu nimic.
daca nu gasesti, exista lubrifiant Bisoon (asa ii zice la firma)
si trebuie sa gasesti pe undeva pe la magazinele generale cu materiale constructii piese masina, etc.

2 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Poti sa ungi suspensia si cu ulei ramas de la cartofii prajiti.

| clausss16 a răspuns:

Orice fel de ulei ar trebui sa rezolve problema!