| anonimdincluj a întrebat:

Salut. De cateva zile am curatat carburatorul la scuter, scuterul mergea inainte doar că nu mai trăgea la fel de bine. După curățare și montare bineînțeles, scuterul pornește acum doar că atunci când mă urc pe el, nu trage deloc și moare motorul. Pe cric se accelera bine, dar când mă urcam pe el nu mergea si murea motorul. In plus, azi a apărut o nouă problemă, nici pe cric nu mai apuc să îl accelerez pentru că moare motorul instant când trag de accelerație. Ce aș putea să fac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pare că nu se alimentează corespunzător, mai vezi niște reglaje (tot la carburator)

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Sa mergi la service.

| Seba2013 a răspuns:

Nu doar curatare si montaré ci si reglare. Trebuie sa reglezi ralentiul. Ii un surub care trebuie SA il infiletezi Sau presionezi Nico prea multi bici prea Putin. Scuze de majuscule, am niste autocorectari naspa la telefon. Sunt mai mediocru si frugal pe TPU si copil la iubirea de TPU.