| Stanca_George_1994 a întrebat:

Salut de câți bani trebuie sa bag benzina sa ajung din Cluj in Germania(Berlin )

5 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

1000 lei

Răspuns utilizator avertizat
| moshulica a răspuns:

Distanta totala fiind de circa 1300 km. iar pretul benzinei/motorinei in diverse tari putandu-se gasi usor pe net, poti face singur socotelile. Numai tu stii cat consuma masina cu care mergi. Tine cont ca viteza de deplasare in afara tarii va fi apropiata de 130 km/h deci consumul va fi ceva mai mare decat in Romania. In calcul te-as sfatui sa incluzi si pretul unei cazari, e greu de presupus ca vei conduce 14-16 ore (poate ceva mai mult, mai dai si de zone cu restrictii din cauza lucrarilor) fara o noapte de somn.

| Gerard9965 a răspuns:

Acum cred ca trebuie tinut cont si de consumul masinii, dar 1000 lei sunt destui, parerea mea.

| Ionutc3 a răspuns:

Salut! Daca e diesel nu cred ca ar ajunge mai mult de 800 Ron, daca e benzina te-ar ajunge 1.000 ron 1.200 poate, depinde de consumul masini. Succes!