| Alfred0703 a întrebat:

De ce permis am nevoie ca sa pot conduce un ATV? Daca la 18 ani iau permisul categoria A2, o sa pot conduce si un ATV?

Răspuns Câştigător
| Alex80000 a răspuns:

Pentru ATV iti trebuie B care se ia pentru masina si poti conduce scutere de pana in 49cc si orice tip de ATV

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde in ce categorie este cuprins, in functie de caracteristicile tehnice prevazute pentru fiecare categorie. In functie de aceste caracteristici tehnice ai nevoie de categoria AM, B1 sau B.

| Alexandru250201 a răspuns:

Iti trebuie categoria B

| Laur195 a răspuns:

Depinde ce motor are atv-ul... Daca e de 49cc il poti conduce cu AM sau categoria B... daca are 125 cu A1, daca are 600 cu A2 iar cu A poti conduce de toate big grin

| Alex80000 a răspuns:

Pentru a conduce ATV iti trebuie categoria B pe care o dai pentru masini