| Glasko99 a întrebat:

Salut.
De curand mi-am cumparat un Golf 6 1. 6TDI 2011 105cp. La turatii mici mi se aude un clantanit, dupa 2000 si ceva de turatii nu pare sa se auda. Am dat capacul jos de la motor si vad pe langa injectoare numai motorina
De la ce ar putea fi

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate ai un furtunas de retur fisurat.
Despre clantanit, nu stiu ce sa zic. Masinile se repara in service, oricum.

| Glasko99 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am verificat furtunele la retur, nu e de acolo

| SoulReaver a răspuns:

Ai ulei suficient? Verifică. Presiunea e mai mică la relanti să nu cauți altceva și tu să nu ai suficient ulei în baie.