| Pilubițu a întrebat:

Salut, de curând mi-am cumpărat un scuter care nu a mai fost înmatriculat si in carte nu a fost trecut niciun proprietar. As vrea sa stiu el e de 50 cmc pot sa il conduc cu categoria AM?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa-l conduci cu categoria AM, dar, ca sa circuli legal pe drumurile publice, mai trebuie sa fie inscris la primaria ta de domiciliu, sa aiba ITP si sa ai asigurare RCA.

| darrio2007 a răspuns:

Mai intai inmatriculeaza-l. Poti avea 100 de categorii dar daca esti oprit de Politie va fi ca si furat.

| Pilubițu explică:

Eu il voi înscrie, dar eu vreau sa stiu daca se încadrează la categoria AM