| UnulSimplu312 a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un scuter cu motoru de 49 si as vrea sa stiu daca imi trebuie permis?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a circula legal pe drumurile publice ai nevoie de permis de conducere de categoria AM. Acesta se poate obtine de la 16 ani, dupa ce ai facut o scoala de conducere (scoala se poate incepe la 15 ani si 9 luni).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru orice vehicul cu motor trebuie, in cazul tau categ AM

| Superior a răspuns:

Mai nou iei vehiculul si dupa permisu? big grin

| Ionut58282856 a răspuns:

Da, de categoria B parca. Trebuie sa dai pentru permisul de masina si dupa pentru celalalt permis

| suntserios a răspuns (pentru Ionut58282856):

Tu ai citit ce scrii?
daca zici ca iti trebuie de B, desi e suficient Am sau A1, ce inseamna ca trebuie sa dai permisul de masina si pe urma celalalt permis?

| Ionut58282856 a răspuns (pentru suntserios):

...aaaahhh Trist... Inloc sa imi zici mie nu ii zici lui? Nu eu am pus intrebarea iar eu nu am inteles nimic ca nu imi pasa

| suntserios a răspuns (pentru Ionut58282856):

Pai dacă nu îți pasa și nu intelegi nimic din domeniul de ce mai deschizi gura?

| Ionut58282856 a răspuns (pentru suntserios):

Scuzati-ma domnule duffy duck, nu se mai v-a intampla deloc.

| DorelConstantin a răspuns:

Normal ca iti trebuie permis