| Gabiiii3129 a întrebat:

Detin o aprilia rs 125 din 2002 si am pe ea un carburator dellorto 34. Cand o accelerez se ineaca si cineva mi-a spus ca e din cauza carburatorului. Tot acea persoana m-a sfatuit sa pun un carburator dellorto 26. Acum intrebarea mea e: va functiona motocicleta cu un astfel de carburator? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| motobiz a răspuns:

Verifica daca functioneaza socul, si curata carburatorul bine, incearca un jiglor mai mic, regleaza amestecul aer/ benzina