| George12356456 a întrebat:

Salut! Dețin un Ford focus 2 facelift 1. 8tdci 2008 și am următoarea problema. Când accelerez sau decelerez (într-o treaptă de viteză, in special in cele inferioare) se simte o smucitură in mașină. Din ce ar putea fi?
Tamponul antibalans arata bine, ambreiajul+volanta sunt noi.
Păreri?
Funda!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Volantele noi nu prea sunt ceea ce trebuie. Eu am 312. 000km cu kitul original de ambreiaj, si nu am de gand sa il schimb, dupa ce am vazut cum se prezinta kiturile noi... Eventual schimb placa si discul, ca uneori nu imi decupleaza complet.
Dar pe volanta noua nu dau bani, ca 60% din ele dau socuri si/sau bat de noi, indiferent cine le monteaza.

| George12356456 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Știu că sunt destul de proaste, dar la fel făcea și cu cea originala.

| Lamasanu a răspuns:

Aia e Frana de Motor