| AcestaSuntEu a întrebat:

Detin un motor de Opel Corsa C si o cutie de viteze automata, impecabile.As dori sa va intreb,stiti cumva daca pot gasi o caroserie fara motor si cutie si sa le montez pe acestea pe care le am eu la un service? Adica sa cumpar caroseria,dar fara motor si cutie.Aa,am uitat sa specific faptul ca motorul si cutia provin dintr-o Opel cu volan pe dreapta,e posibil sa fie puse pe o caroserie cu volan pe stanga? Ma scuzati daca intreb banalitati sau absurditati, insa nu ma prea pricep si doresc cat mai multe pareri.Multumesc frumos happyDau funda unui raspuns detaliat si corect big grin

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Gasesti in dezmembrari dar nu prea merita, toata operatiunea costand cat toata masina in sine, mai bine o dai si iti iei alta masina decat sa investesti foarte multi bani in ea.

| AcestaSuntEu explică (pentru Intruder19):

De ce ar costa atat? Adica banuiesc ca service-ul si cumpararea caroseriei nu m-ar ajunge la +1000 euro, acum vorbesc in necunostinta de cauza, dar doar presupun.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca te hotarasti sa vinzi cutia, sunt interesat.