| EdyPn a întrebat:

Salut. Dețin un Opel astra H twintop și am probleme cu portbagajul.

Am deschis portbagajul prin interior și am schimbat acele cabluri cu probleme de pe partea stânga, într-adevăr erau ciuruite.

Acum problema este ca nu pot deschide portbagajul.
Când merge când nu merge. Sa fie motorașul de vina? Ați pățit problema asta? Cum ați rezolvat-o?

La decapotare.
Am schimbat acele fire din portbagaj de pe partea stânga dar tot nu merge decapotarea.

Ce ar mai putea fi?

Pot preciza că după schimbarea cablurilor acel buton care acționează toate cele 4 geamuri funcționează dar nu o pot decapota.

Ce ar mai putea fi?

Va mulțumesc

2 răspunsuri:
| Zxcv6 a răspuns:

Verifica daca se aude ceva cand apesi pe buton daca se aude si nu face nimic este sarit un actionator a mecanismului poate a sarit sau s-a rupt daca nu se aude nimic nu face contact sau e stricat broasca sau acel motoras sau a sarit vreo siguranta

| EdyPn explică (pentru Zxcv6):

Salut. Îmi poti lasa un număr de telefon te rog. Nu prea înțeleg

La ce te referi prin acționar?