| Keon a întrebat:

Dețin un Qashqai 2010, îmi puteți spune vă rog cum activez / dezactivez siguranța pentru copii? Nu se mai poate deschide portiera din dreapta-spate prin interior.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate masinile au la fel. Dedesubt la mecanismul care blocheaza usa, ai un mic notch in care poti baga o surubeltina si deblochezi.

| One25 a răspuns:

Deschizi portiera si sub mecanismul incuietorii de pe portiera se afla un switch mecanic. Il misti in pozitia cealalta si ai deblocat.