| Gabelu123 a întrebat:

Salut, din curiozitate stie cineva ce motoare turbo merg pe o dacia supernova? si ce trebuie sa pun pe langa motor pe masina

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Ar merge cred si un 1. 2TCe primul model, cod motor D4FT

| Gabelu123 explică (pentru MariusF23):

Am vazut si cel 0.9 de 90 cai, ce 1, 2T cat mai are?

| Gabelu123 explică (pentru MariusF23):

Cel 0,9 are 90 cai, asta 1.2 cat mai are?

| Gabelu123 explică (pentru MariusF23):

Astea-s motoare turbo, cel pe care il am eu e aspirat

| MariusF23 a răspuns (pentru Gabelu123):

Pai m-ai intrebat cati cai are...

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motoare turbo?

cred ca te costa de 3 ori mai mult decat masina sa faci acesta operatiune, sa nu mai zicem ca probabil sasiul nu va rezista la o putere mai mare a motorului decat cei 70 caluti pe care ii are deja

| Gabelu123 explică (pentru suntserios):

Are 75, au fost si supernove cu motoare 1.8, plus ca sasiul e foarte asemanator cu cel de solenza, pe care s-au pus motoare 1.9... in fine, pentru asta exista bare stabilizatoare si multe altele, e mai mult vorba de pasiune decat de bani, dar ai dreptate costa de 3 ori mai mult dar tot am de gand sa fac ceva din ea sunt atasat emotional de masina asta happy Mersi pentru initiativa ta de a ma ajuta

| Gabelu123 explică (pentru suntserios):

Stiam chestia asta, pentru sasiu sunt cateva chestii care ma ajuta

| DataSoft a răspuns:

Probabil..tot ceva din gama dacia/renault. si cum spune si colegul mai sus este posibil sa nu reziste sasiul.
oricum cred ca sasiul ar duce un 1.6 105cai..mai mult nu cred.