| Robert_Beghean_1993 a întrebat:

Bună! Ce masina sa-mi cumpar pentru UBER?
Ma gândeam la Dacia Logan Mcv motor 900 turbo fabricație 2015 sau Skoda Rapid 1.2 benzină.
Ce părere aveți?
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ia ceva diesel, cu 1.2 sau 1.4 scoți consum foarte bun.

| SynapseNinja a răspuns:

Fiecare din astea două mașini au avantaje și dezavantaje, pe care trebuie să le iei în calcul.
Dacă mă întrebi pe mine, personal, aș merge pe Skoda Rapid. Și îți zic și de ce: motor (e puțin mai mare și fiabilitate), confort (clar net superior față de Dacia) și consum (motorul fiind puțin mai mare, nu se chinuie chiar așa mult să „tragă").