| Frank51 a întrebat:

Salut. Dintre A7 și CLA modelele 2014 care vă place mai mult și de ce?

7 răspunsuri:
| CospyRo a răspuns:

Tipule, Audi A7 din 2014 arată BOMBĂ față de CLA. Interiorul arată mult mai futuristic și mult mai interactiv, mai ales tableta centrală. Acum ideea e că trebuie sa ai grijă la motorizare, sunt multe motoare cu probleme uriașe pe multe Audi-uri. Sa te uiți la specificații, consum, kilometraj, si de verificat pe carvertical si neapărat dusă la un service pentru un consult integral. Îți spun ca o părere PROPRIE ca eu as alege A7-le dar tu trebuie sa alegi după informații tehnice si nu după aspect. Mult succes in ați găsi o mașină pe placul tău!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Din ce vad pe internet CLA faca parte din segmentul lui Golf, Astra, BMW seria 1, etc. In schimb A7 face parte din segmentul lui Seria 5, E class, etc. Clar A7 e superior la capitolul spatiu, confort si dupa mine arata si mult mai bine. Eu as alege A7. Un competitor direct pentru CLA e Audi A3 berlina nu A7.

| Frank51 explică (pentru CospyRo):

Mă interesa părerea legat de design și feeling, deci îți place mai mult A7. Nu știu dacă neapărat voi cumpăra una din ele, fac un fel de studiu happy

| relian a răspuns:

A7 trebuie sa compari cu clasa E in sus, nu cu clasa C ok? Compari mere cu pere, ma lesi laughing
A7 este cu cel putin o clasa mai sus de clasa C deci nu prea ai ce compara.Dar cum ala e mercedes,as zice ca e mai bun ca audi laughing
Faci un fel de studiu pentru ce anume? Cemi place mie,tie poate ca nu-ti place,deci ce studiu sa faci.
Treb sa stii tu ce vrei,ce masina, cit de mare, ce motor cit de mare si asa mai departe.
Dar cum am zis Audi aratatd e tine este de clasa mai sus decat mercedesul ala ce zici, normal ca o sa fie mai mare ca spatiu, fiind clasa mai sus, normal ca poate avea si dotari mai multe si asa mai departe.
Cind compari masini trebuie sa compari masini la aceiasi clasa.

| Frank51 explică (pentru relian):

CLA-ul mi se pare peste A7 la design.

Pot să compar ce vreau, e vorba de niște discuții la care vreau să am niște puncte de vedere. Nu plănuiesc să iau niciuna dintre cele menționate deocamdată, am vrut niște păreri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ambele sunt niste "bull terrier" al masinilor.
A7 are trasaturi domestice dar arata a masina din anii '90, CLA e frumos din fata, dar spatele e hidos.
Nu sunt genul care sa judece dupa aspect, dar nu as da banii pe modelele alea.

| MagdaaaaX a răspuns:

Hello. Amandoua arata bine, dar Mercedes va fi mereu peste Audi, si nu doar dpdv al calitatii pieselor. Mercedes always❤