| DIGIT4L a întrebat:

Salut, doresc sa achizitionez o masina din alt judet adusa din Olanda si nu stiu cum se procedeaza. Care sunt pasii si cat ma costa tot procesul pe langa costul masinii? (doar procesul de cumparare la verificare si inmatriculare ma descurc).
Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Contractul de v c nu se face la notar. Se încheie între părți și are valoare juridica

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mașina e din alt județ sau din Olanda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adusa din afara=samsari, km falsi, probleme, accidente.
Concluzia o tragi singurr.

| Anonim161530 a răspuns:

Buna! Intre tine si vanzator se va face un contract de vanzare-cumparare la un notar(ceea ce costa in jur de 30-50 de lei depinde de notar).

| suntserios a răspuns (pentru Anonim161530):

Contractul de v c nu se face la notar. Se încheie între părți și are valoare juridica